Tu nájdete odkazy na rôzne stránky, podcasty, rozhovory a všemožné materiály týkajúce sa psychológie
V tabuľke nižšie nájdete Môj Veľký zoznam najmä Slovenských a Českých psychologických stránok, stránok psychoterapeutických inštitútov a podobne. Nie je v tom ukážkový poriadok, ale je to kopa roboty a postupne sa to budem snažiť zveľadovať.
Tabuľka zvlášť v okne https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JGG6-s91W26L3wA60pvYGrus8IPNW7KTGELSQEZ74QM/edit?usp=sharing
Nová stránka q-psy mojej bývalej kolegyne a ďalších študentov*tiek, doktorandov*diek, vyučujících, výzkumníkov*čok z Fakulty sociálních studií Masarykovej Univerzity. Jedná sa o odborný blog o queer psychológii a knihovňu zdrojov o zdraví a živote LGBTQIA+ ľudí.
https://www.psychiatrianiejenahlavu.sk/
Portál psychiatrianiejenahlavu vznikol v roku 2022 a jeho cieľom he šíriť v spoločnosti povedomie o tom, aká dôležitá je starostlivosť o duševné zdravie a destigmatizovať, búrať mýty.
TED videá sú zaujímavé vo všeobecnosti, ale toto má pre mňa špeciálny význam.
Niekedy majú klienti ťažkosti s hovorením o emóciách, ktoré prežívajú, alebo ktoré neprežívajú lebo ich potláčajú. Alebo nie sú zvyknutí o nich hovoriť a dávať ich najavo. Alebo v prípade sedení v angličtine môže byť problém aj to, že to nie je rodný jazyk klienta. Preto som hľadal spôsoby, ako im v tom pomôcť a našiel som dva druhy nástrojov: Kolesá (diagramy) emócií a Emočné karty.
1. Kolesá / kruhy (diagramy) emócií
Diagramy kde sú vymenované emócie, zvyčajne rozdelené aj farebne sú dnes na internete populárne. Mnohé sú inšpirované psychoevolučnou teóriou základných emócii podľa Roberta Plutchika z roku 1980 (Emotion Wheel, 2022). ...